Prefabrykowane konstrukcje dachowe

Jak podaje Wikipedia...

``Wiązar – podstawowy element nośny konstrukcji dachu (więźby dachowej) przenoszący działające nań obciążenia (ciężar własny, śnieg, wiatr) na podpory główne (ściany lub słupy).``

Wiązary dachowe w technologii MiTek to w naszej ocenie najlepszy rodzaj konstrukcji dachu jaki został do tej pory opracowany i wprowadzony do powszechnego użytkowania w budownictwie. Wpływ na ten stan rzeczy mają miedzy innymi elementy, o których wspominamy poniżej. 

Do 30 metrów bez podpór

Przekrycia dachowe o rozpiętości do 30 metrów bez podpór, możliwość swobodnego kreowania kształtu i bryły dachu.

Optymalizacja kosztów

Skrócenie czasu realizacji konstrukcji dachowy cechuje znaczne obniżenie kosztów budowy. Wiązary to więźba dachowa i strop drewniany w kwocie jaką zapłacimy zaledwie za sam strop żelbetowy.

Certyfikowanedrewno C24

Technologia prefabrykacji wiązarów dachowych wymaga stosowania materiału o deklarowanej i sprawdzonej wytrzymałości. Dlatego do naszych konstrukcji stosujemy certyfikowane drewno C24, zwykle jest to świerk skandynawski, sortowany wytrzymałościowo. Materiał łączony musi być wykonany z zachowaniem dużej precyzji w zachowaniu wymiarów liniowych. A także właściwości fizyczno-techniczny takich jak wilgotność w przedziale 16-18%. Równie istotne jest struganie czterostronne, które dodatkowo zapewnia efekt wizualny i stanowi naturalne (poza stosowanym impregnatem) zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Płytki kolczaste MiTek

Płytka kolczasta jest nowoczesnym elementem łączenia konstrukcji drewnianych. Jest to blacha stalowa (ocynkowana lub nierdzewna) z wytłoczonymi z, jednej strony kolcami. Po wciśnięciu płytki, za pomocą pras o dużym nacisku (min. 25 ton) w drewniane elementy konstrukcji, łączy je ona na trwale.
Podstawową zaletą takich płytek łącznikowych jest ich zdolność łączenia elementów tarcicy w jedną płaszczyznę, gwarantując przy tym dużą siłę połączeń o niezmiennej i przewidywalnej wytrzymałości. W przeciwieństwie do stali, betonu i tworzyw sztucznych, łączenie elementów tarcicy w celu uzyskania ekonomicznych połączeń o dużej sile zawsze było problemem.
Płytki łącznikowe MiTek działają w specyficzny sposób, równomiernie przejmując obciążenie z jednego elementu i przenosząc je poprzez łącznik na stykający się z nim drugi element. Ponieważ poprzez łączniki MiTek unika się koncentracji naprężeń, często występujących przy połączeniach gwoździowych i klejonych, w wielu przypadkach jest możliwe uzyskanie połączeń tak mocnych jak sama tarcica. W ten sposób, na projekt większy wpływ ma wytrzymałość samego materiału konstrukcyjnego – tarcicy, niż minimalnych jego odcinków odpowiednich do połączeń. Inną zaletą wynikająca ze sposobu działania płytek łącznikowych MiTek to fakt, że z uwagi na przenoszenie obciążenia przez wiele zintegrowanych kolców, na wytrzymałość nie wpływają w niekorzystny sposób małe miejscowe wady drewna.

Profesjonalnyprojekt konstrukcji

Wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie, które musi sprostać wymaganiom produkcji więźby oraz profesjonalnie i szybko wykonać usługę wytworzenia i dostarczenia konstrukcji dachu do klienta. Program pozwala na podstawie rysunków architektonicznych wprowadzić dowolną geometrię dachu. Na podstawie wprowadzonej geometrii tworzony jest dokładny zwymiarowany rzut budynku wraz z połaciami dachowymi. Następnym krokiem w projektowaniu dachu jest dobranie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych i układów wiązarów dachowych. Wysoki stopień automatyzacji procesu tworzenia konstrukcji wiązarowych pozwala na szybkie i dokładne zaprojektowanie poszczególnych fragmentów dachu takich jak np.: naroża dachu kopertowego, kosze, otwory na kominy lub wyłazy, lukarny itp.

Montażna budowie

Montaż realizujemy przez wyspecjalizowane ekipy ciesielskie składające się zwykle z 3-4 osób. Na miejsce materiał jest dostarczany transportem własnym, dzięki posiadanym przez nas środkom transportowym oraz zezwoleniu na transport ponadnormatywny jesteśmy w stanie wykonywać przewozy dużych elementów. Rozładunek i ustawienie elementów na dachu umożliwia żuraw samochodowy HDS o dużej nośności wyciągu niemal 27 metrów. 
Dach domu jednorodzinnego montujemy zwykle w przeciągu 1-2 dni.

Wycena produkcji

Wyślij nam potrzebne informację, a odeślemy Ci gotową ofertę